Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Dějepisný workshop

  • Mgr. Věra Jelínková

Vloženo: 23. únor v 20:19

V pátek 21. 2. vyrazily osmička a devítka v doprovodu paní učitelky Jelínkové a paní učitelky Holanové na exkurzi do Židovského muzea v Praze.

Program byl rozdělen do dvou částí. V první části jsme byli na workshopu s názvem “Život dětí v ghettu”. Zjistili jsme, že děti v Terezíně žily v tzv. Heimech (dětských domovech), kde měly svůj vlastní program. Hrály třeba divadlo, četly knížky, psaly časopisy nebo si kreslily zvláštními technikami s vychovatelkou Friedl. Psaní časopisu a kreslení podle Friedl jsme si dokonce vyzkoušeli. Skupina děvčat  nakreslila několik hezkých kostýmů na hru Brundibár, skupina chlapců, včetně několika zkušených redaktorů našeho Kameňáčka, napsala velice poutavý časopis. 

V druhé části programu jsme šli na komentovanou prohlídku Pinkasovy synagogy. Podívali jsme se do hlavní lodě synagogy, poté jsme si prohlédli kresby ve stálé expozici Dětských kreseb z Terezína a nakonec jsme si prošli Starý židovský hřbitov, kde byl pochován i Rabi Löw.

Z této velice zajímavé exkurze si určitě každý z nás odnesl spousty informací a všichni se už jistě těšíme na další exkurzi.

zapsala Ninh Le Ngoc Anh

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání