Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Adopce na dálku

  • Superadministrator

Vloženo: 6. ledna 2010

Zobrazeno: 36369×

Projekt Adopce na dálku založila Arcidiecézní charita v Praze v roce 1993. Děti do projektu vybírají místní vesnické komise a rozhodujícím kritériem pro jejich výběr jsou chudoba a skutečnost, že dítě bez pomoci adoptivních rodičů nemůže z finančních důvodů navštěvovat školu.

My jsme se stali adoptivními rodiči holčičky z Ugandy. Jmenuje se Sumaya a je jí teprve 7 let. Jejím velkým přáním je stát se učitelkou. Celá naše škola se rozhodla tuto dívenku podporovat po celou dobu studia a její sen tak splnit.

Těžko si někdo z nás dokáže představit každý den pracovat na polích, která jsou jediným zdrojem obživy, bydlet v hliněných chýších bez vody a elektřiny, nemít co jíst, co na sebe,nemít možnost chodit do školy, obávat se nevyléčitelných chorob - zejména AIDS, a hlavně nemít rodiče - vždyť Uganda registruje 1,7miliónů sirotků.

Pro nás jsou samozřejmostí opaky, ale pro Sumayu je  zázrak, že bude moci chodit do školy a toho "zázraku" si  určitě dokáže vážit.

 

Možná, že  Sumaya bude jednou učitelkou a svým povoláním tak přispěje ke snižování procenta negramotnosti ve své zemi, možná z ní bude úspěšný vědec, možná..... Nechme stranou všechna "možná", vždyť proto to neděláme. Odměnou nám bude Sumayin dopis, fotografie a vědomí, že můžeme být někomu prospěšni.

Pokud by Vás tato aktivita oslovila a rozhodli jste se  stát se také adoptivními rodiči, pak není nic snažšího než poslat svou žádost na Arcidiecézní charitu Praha ( www.charita-adopce.cz), oni se s Vámi spojí. Pak už poznáte jaké to je, když Vám " běhá mráz" po zádech při čtení o životní úrovni v zemích, okdud děti pochází; nevěřícně kroutíte hlavou, že někde děti mohou tak trpět.

Je to hřejivý pocit pomoci někomu a my z toho máme upřímnou radost.

 

Po vyřízení všech formalit ohledně adopce této dívenky, jsme netrpělivě čekali na první dopis od Sumayi.

Dopis přišel a my bychom Vás rádi seznámili s jeho obsahem. Jelikož je dívenka ještě vemi malá a nemohla by dopis napsat sama,napsala ho za pomoci sociálního pracovníka. V dopise nám píše, že se má velmi dobře, že nám všem posílá mnoho pozdravů. Ve svých sedmi letech začala navštěvovat základní školu, kde se pilně učí anglický jazyk. Jejími oblíbenými hrami jsou míčové hry, ráda si hraje s panenkou.

Všem nám opět děkuje za to, že jsem si vybrali právě ji a že jí pomáháme se vzděláním. Říká, že se bude ve škole moc učit a nebude nemocná, aby nezmeškala školu.

Závěrem nám nakreslila několik obrázků.

Norway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg feu.jpg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k