Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Projekt Příběhy našich sousedů 2021

  • Věra Krulišová

Vloženo: 28. června 2021 v 21:03

Platnost do: 30. června 2031 v 23:59

Zobrazeno: 1099×

Projekt Příběhy našich sousedů 2021

I v letošním školním roce se náš žákovský tým zúčastnil projektu Příběhy našich sousedů pod záštitou organizace Post Bellum a koordinátorky MAPu Kutnohorsko paní Ivy Vopěnkové. Tentokrát byli členové týmu Patrik Spurný ze 7. ročníku, Anežka Formáčková z 8. ročníku, Viktorie Novotná a Anh Ninh Le Ngoc z 9. ročníku. 

Práce na projektu trvala zhruba 6 měsíců. Na počátku bylo důležité najít vhodného pamětníka, díky Tomáši Lebedovi z Nadačního fondu Eduzměna jsme dostali tip na pana Milana Ťoupalíka, který bydlí nedaleko naší školy a který se zapojením do projektu souhlasil. 

Následoval online seminář s Lucií Römer na téma Jak vyprávět příběh, kde jsme se dozvěděli důležité informace k sestavování příběhové linky. 

Po domluvě přijal pan Ťoupalík pozvání k nám do školy a my jsme s ním strávili 4 hodiny ve velmi zajímavém rozhovoru. 

Dalším úkolem bylo sestavení scénáře k následné  audio reportáži. Nahrávání se uskutečnilo online formou za přítomnosti redaktora Českého rozhlasu Tomáše Kohouta. Díky němu jsme na konci setkání obdrželi zhruba tříminutovou reportáž s příběhem našeho pamětníka. 

Závěrem celého projektu byla veřejná prezentace, letos v zahradách GASK v Kutné Hoře, za účasti všech žákovských týmů a jejich pamětníků. 

Projekt Příběhy našich sousedů je pro žáky příležitost získat zajímavé zkušenosti, vyzkoušet si práci s technikou, otestovat své prezentační dovednosti, zastávat různé funkce a pozice, mít odpovědnost za svěřenou práci.

Všechny letošní příběhy pamětníků a související materiály naleznete na webu https://www.pribehynasichsousedu.cz/kutnohorsko/kutnohorsko-2020-2021/

Fotografie ze závěrečné prezentace a tiskovou zprávu si můžete prohlédnout v průběhu týdne na https://www.pribehynasichsousedu.cz/prezentace/

 

Děkuji Patrikovi, Anežce, Viki a Aničce za jejich práci, kterou na projektu odvedli. Často tvořili i ve svém volném čase za ztížených podmínek, které vznikly v důsledku koronavirové situace a distanční výuce. Obzvláště teď, na konci školního roku, byla tvorba finální části velmi náročná. 

Věřím, že se opět potkáme při příležitosti dalších projektů. 

Aničce a Viki přeji mnoho úspěchů v dalším studiu na střední škole. 

 

Věra Krulišová, vedoucí týmu

Galerie

Norway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg feu.jpg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k