Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Víte, že jsme součástí projektu Trenéři ve škole?

  • Věra Krulišová

Vloženo: 13. prosince 2022 v 22:39

Platnost do: 30. června 2026 v 23:59

Zobrazeno: 179×

Víte, že jsme součástí projektu Trenéři ve škole?

Trenéři ve škole je ambiciózní projekt, který odstartoval na všech základních školách v Kutné Hoře 19. září 2022.

"Jeho cílem je vytvořit dětem pozitivní vztah k pohybu a zlepšení pohybové gramotnosti, společně s dosažením mentálního a fyzického zdraví. Hodiny probíhají formou tandemové výuky, kdy trenér spolupracuje s učiteli tělesné výchovy. Zapojeno je už více než 15 pedagogů." (Kutnohorské listy, autor Monika Pravdová). 

Na naší škole pracují trenéři s paní učitelkou Yvettou Jeřábkovou/1. A a paní učitelkou Simonou Vrbovou/1. B, jedná se o pondělí 4. vyučovací hodinu a úterý 3. vyučovací hodinu.

Obě paní učitelky jsou velmi spokojené, trenéři přinášejí do hodin nové aktivity, motivují děti, které se na hodiny těší a baví je to. I tímto způsobem se k nám do školy dostává tandemová výuka, jejímž benefitem je, že mají učitelé ve spolupráci s dalším učitelem, v tomto případě trenérem, možnost více přemýšlet o dopadu své činnosti na učení a prožitky žáka. Benefitem projektu pak je i propojení školy se sportovními kluby a tím i lepší možnost navázání kontaktu rodičů a jejich dětí se sportovními kluby, větší nabídka pohybu pro děti a v důsledku podpora wellbeingu, tedy pohody pro děti i jejich rodiče, prevence zdravotních problémů fyzických i psychických.

Tento projekt velmi podporujeme a byli bychom rádi za jeho pokračování.

Co si o projektu myslí samotní trenéři a jak to bude s tímto porjektem v příštím školním roce se dozvíte v Kutnohroských listech v článku Trenéři do škol! V Kutné Hoře od září funguje zajímavý projekt na podporu sportování dětí

 

Galerie

Norway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg feu.jpg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k