Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Rada rodičů ve 3D formátu - ohlédnutí za školním rokem 2022/23

  • Věra Krulišová

Vloženo: 10. září v 9:28

Zobrazeno: 126×

Rada rodičů ve 3D formátu - ohlédnutí za školním rokem 2022/23

Rady rodičů - na řadě škol fungují v podstatě jen formálně, “na papíře”. Na naší škole je ale rodičovský spolek velmi činný i ve “3D”. 

Každá třída v něm má jednoho nebo dva zástupce a všichni se pravidelně scházejí. V loňském roce jsme si vytkli pokračovat v podpoře nejrůznějších akcí na škole (např. finanční podpoře školních výletů, ale i pořádání sběru papíru či bazárků), a také stát se škole zas o něco plnohodnotnějším partnerem. Jak se nám to povedlo?

Uspořádali jsme bazárky oblečení a sportovního vybavení i sběr papíru. Aktivně jsme tvořili na velikonoční a vánoční jarmarky, zapojily se desítky rodičů a dětí i zaměstnanců školy a zvládli jsme leccos od keramiky přes sladké dobroty po květinové dekorace. Nejen, že jsme tak zásobili spolkový fond, ale také jsme se při tom s komunitou kolem školy lépe poznali. Díky našim ukrajinským paním asistentkám Nataliyi Panchenko a Svitlaně Didenko jsme také navázali spolupráci s ukrajinskými rodiči. Děkujeme také paním asistentkám Zdeně Líbalové, Pavlíně Slavíčkové a Zdeňce Balšánkové, které nás vytrvale podporovaly.  

Za získané prostředky jsme pomohli například vybavit školní družinu hrami v hodnotě 9 000 Kč, do tříd jsme pořídili 14 balančních čoček celkem za 6 000 Kč a finančně jsme také podpořili akce tříd spojené s koncem školního roku. 

Z diskusí s paní ředitelkou dále vyplynulo, že by rodiče mohli zkusit pomoci s navýšením počtů prvňáčků. Mnozí šířili své zkušenosti jednoduše u přátel a několik odvážlivců se dokonce rozhodlo promluvit o nich ve videu, jehož vznik rada rodičů vyvolala a také uhradila https://www.youtube.com/watch?v=CveSaWh2KHc

Ze společných debat s paní učitelkou Simonou Vrbovou, dnes již Soukupovou, také vzešlo založení  instagramového profilu školy https://www.instagram.com/zs_kamenna_stezka_kh/, jehož správy se paní učitelka ujala. 

Snad i tyto aktivity aspoň trochu přispěly k nárůstu zájemců o zápis na “Kamenku”  - přihlásilo se nejvíce dětí za mnoho let. 

Radujeme se také z přímé spolupráce s třídními i netřídními učiteli, z účasti paní učitelky Soukupové, Krulišové a Jeřábkové na jednáních RR i z pravidelné účasti paní ředitelky. Hlasu učitelů a jejich potřebám se snažíme naslouchat.

Pod vedením předsedkyně spolku Michaely Kubešové se nám také podařilo změnit bankovní účet a zbavit se povinnosti hradit bankovní poplatky, současně vložit přebytky na spořicí účet a generovat úroky. Aktivně jsme pracovali s příjmy a výdaji v průběhu celého školního roku a obojí jsme navýšili. Velkou pomocí s administrativou je nám paní Martina Polívková.

Zapojili jsme se Míšiným prostřednictvím také do porad širšího vedení a zprostředkovávali oboustranně průběžné informování o dění ve škole a mezi rodiči. 

Dále jsme prohloubili spolupráci s Českou spořitelnou, a.s. a ve věci budování komunity kolem školy jsme navázali kontakt s odbornicemi z Nadačního fondu Eduzměna. 

Radost nám dělá spolupráce se Žákovskou školní radou. Zveme se vzájemně na schůzky a můžeme oboustranně pružně reagovat na to, co se chystá. Když se organizace školních jarmarků a dalších akcí místo Rady rodičů ujmou samotní žáci s podporou paní učitelky Krulišové a Trlidové,je radost sledovat, co to dělá s jejich sebevědomím. Zvládli to bravurně a vědí už, že na to mají. Stačilo jen dostat prostor.

Do budoucna bychom rádi v nastaveném trendu pokračovali, usilovali o udržitelnost aktivit a pečovali o partnerství se školou. Ve školním roce 2023-24 se chystáme vloni velmi početné vánoční a velikonoční akce více kumulovat, spojit je se školními událostmi a dále se s vámi potkávat:) 

Máte chuť se do rodičovských akcí na “Kamence” zapojit? Máte připomínku, ocenění nebo nápad, o který byste se rádi podělili? Ozvěte se svému zástupci v radě rodičů nebo napište předsedkyni spolku Michaele Kubešové michaela.kubesova@zskamenka.cz. 

 

Lucie Römer, Michaela Kubešová

 

asociacezs .pngNorway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg feu.jpg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k