Vloženo: 19. června 2018

Zobrazeno: 3872×

I ti poslední si zaslouží úctu a obdiv...
Dne 19. 6. se konal florbal v nové sportovní hale Klimeška. Někteří z nás zde byli poprvé, protože se jedná o novou sportovní halu. Tato hala má naštěstí klimatizaci, takže se našim hráčům hrálo lépe než venku.
Po příchodu jsme zjistili, že naše škola hraje první zápas se ZŠ TGM. Všichni naši hráči se připravili. V brance byl Honza Zlatohlávek, který velmi dobře chytal. Celý první poločas se oba týmy snažily, ale poločas skončil 0:0. Začal druhý poločas, a i přes naší obranu se protivníkům povedlo dát gól. Mezitím, co hra probíhala, střídaly se naše dva týmy. První tým byl zaměřený spíše na útok a druhý tým více bránil. Po dlouhém bránění a útočení protivníci znovu dali gól. Poté se dlouho nic nedělo a zápas bohužel skončil pro nás 0:2.
2. zápas byl mezi Církevním Gymnáziem a ZŠ Jana Palacha, Církevní Gymnázium vyhrálo s výsledkem 4:1
3. zápas opět hrál náš tým proti Gymnáziu Jiřího Ortena. Podařilo se nám získat míč hned na začátku, ale výstřel na bránu se nevydařil. Na naši bránu vystřelili protivníci, Honza míč stihl odrazit, ale jeden z našich hráčů míček omylem dostal do brány. Honza tedy nahrál Radimovi, který toho využil a srovnal skóre na 1:1. Chvíli poté byl konec 1. poločasu. Když začal 2. poločas, GJO skóroval i přes naší obranu. Náš tým se snažil skóre srovnat, bohužel už to však nestihl. Nejvíce se o to snažil Latt San a Radim Schovanec. Zápas tedy skončil výsledkem 1:2.
4. zápas hrála ZŠ Jana Palacha proti ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha vyhrála se skóre 3:0
5. zápas si zahrálo Gymnázium J.O. proti ZŠ TGM, ZŠ TGM vyhrála 5:1.
6. zápas ZŠ Žižkov proti Církevnímu Gymnáziu, ZŠ Žižkov vyhrála 1:0.
Mezi těmito zápasy naše hráče nebavilo čekat, než si znovu zahrají.

Krátké rozhovory s hráči:
Latt San: Ve všech zápasech byla spousta šancí, častokrát jsme byli silnější, jen jsme neměli štěstí. A také byla velká chyba, když Dan M. dal prý vlastní gól.

Filip Bečán: Nebylo to vůbec těžké, jen náš tým dělal velké chyby. Protivníci nebyli moc silní.

7. zápas se hrál o umístění, náš tým proti týmu ZŠ Žižkov. Na tento zápas si vyměnil branku Honza Zlatohlávek s Filipem Bečánem. V prvním poločase se toho moc neudálo, pouze Radim měl pěknou střelu, ale brankář střelu chytil. Tak skončil první poločas.
Náš pan učitel Blahník se poradil s naším týmem a mohli zase zpět na hřiště. Zhruba 4 minuty se střílelo, bránilo, ale žádný gól nepadl. Honza Zlatohlávek byl potrestán za špatné střídání. Když se Honza vrátil, byli jsme v plném počtu a mohli jsme tak zase útočit, ale to se nám ani protivníkům nepodařilo. A tak skončil 2. poločas zápasu s výsledkem 0:0.
Rozhodčí ohlásil, že budou nájezdy. První střílel od nás Honza Zlatohlávek, bohužel bránu netrefil. Poté protivník bránu trefil. V tuto chvíli jsme doufali že nás Latt San zachrání, protože šel jako druhý na nájezd. Bohužel ani Latt San bránu netrefil a byli jsme zklamaní. Protivníci znovu stříleli a i podruhé bránu trefili. A tak jsme prohráli 0:1.
Latt San si myslí, že kvůli němu, ale tak to není. Všichni se snažili.

Jakub Zelený
Photo by Daniel Hrbek

Přílohy

asociacezs .pngNorway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg feu.jpg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k